„Letitout + Satellites” – pierwszy raz w oficjalnym obiegu kultowe nagrania czołowej postaci polskiej sceny indie!

Drivealone - "Letitout + Satellites"

Drivealone – „Letitout + Satellites”

„Letitout EP“ i długogrające „Marionettes and Satellites“ Piotra Maciejewskiego to nagrania, które mocno i trwale zaznaczyły swoją odrębność w nowej historii polskiej sceny indie. Piosenki, które ukazały się pierwotnie sumptem artysty, wraz z pierwszym oficjalnym wydaniem mają nareszcie szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zająć należną im pozycję w muzycznym obiegu.

Ukazanie się dwupłytowego wydawnictwa to okazja do uzupełnienia sporej luki w niejednej płytotece. „Letitout“ i „Marionettes and Satellites“, podobnie jak nagrania Variete, Madame lub trudno dostępne amerykańskie importy, to nagrania kluczowe dla polskiego niezależnego gitarowego grania, które rozprzestrzeniały się powielane jedynie w nieoficjalnym obiegu.

Ciesząca się w pełni zasłużoną renomą solowa działalność Piotra Maciejewskiego jest ewenementem co najmniej w skali krajowej. Drivealone to przede wszystkim bardzo twórcze  przywołanie tradycji alternatywnego rocka zza Oceanu. O ile Muchy, które Piotr Maciejewski współtworzył od założenia po wydanie drugiej płyty, można uznać za zespół czerpiący inspirację głównie z dobrze zakorzenionego w Polsce grania brytyjskiego, o tyle Drivealone przeciera w Polsce szlaki niezależnego rocka Jankesów.

„Przez całe życie muzycznie podniecałem sie tym, co pochodzi ze Stanów. Większość moich faworytów muzycznych – to są kapele amerykańskie, głównie z lat 90-tych i to na pewno słychać” – przyznaje otwarcie. Konkrety? Ważnym punktem odniesienia są tu bez wątpienia mistrzowie – Neil Young, Tom Verlaine, Bob Mould – i niezapomniane grupy lat dziewięćdziesiątych – Seam, Built To Spill, Sunny Day Real Estate czy Shudder To Think.


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This