„RePolished Jazz” – nowa pozycja obowiązkowa dla fanów nu-jazzu, post rocka i muzyki tanecznej!

Jazzpospolita

Jazzpospolita (zdj. Patrycja Płanik)

RePolished Jazz“ to Jazzpospolita ukazana z dwóch zachwycających stron! Wydawnictwo, na które składa się kultowa – wcześniej dostępna tylko w nieoficjalnym obiegu –  debiutancka EP oraz kapitalne reinterpretacje utworów z „Impulse“, to połączenie wody i ognia – wysmakowanych nu-jazzowych i postrockowych aranży z rytmami, które zawładną niejednym parkietem.

“Myślę, że przełomowym momentem było […] spotkanie Michała Przerwy-Tetmajera. Bez niego pewnie poszlibyśmy bardziej w stronę grania klubowego, z groovem. A nagle pojawił się w naszych szeregach gitarzysta stricte jazzowy i to dużo zmieniło. I choć od tego czasu został zdeptany i zdominowany [śmiech] to pozostawił dużo ze swojego delikatniejszego brzmienia i trochę nas okiełznał” – wspominali w wywiadzie dla magazynu PopUp Stefan Nowakowski i Wojtek Oleksiak. “RePolished Jazz” to wydawnictwo, które kapitalnie odtwarza i rozwija estetyczne dylematy ówczesnej Jazzpospolitej. Niełatwy wybór pozostawia także słuchaczowi. Na jednej z dwóch płyt mamy do dyspozycji kultowy materiał z EPki “Polished Jazz”, dzięki któremu zespół podpisał oficjalny kontrakt wydawniczy i zyskał środowiskową sławę jednego z objawienia polskiej sceny muzycznej. Na drugim – sześć niezwykle ciekawych remiksów, autorstwa najciekawszych młodych producentów m.in. Bueno Bros (na warsztacie mają także utwory Brodki, Noviki, Pezeta) czy Roux Spana (m.nin Ten Typ Mes i Numer Raz). Te reinterpretacje pozwalają wyobrazić sobie co by było, gdyby Stefan Nowakowski i Wojtek Oleksiak dali szerszy upust swoim klubowym i groove’owym inklinacjom.

Jazzpospolita

Jazzpospolita (zdj. Patrycja Płanik)

“RePolished Jazz” to album o niezwykle szerokim spectrum. Płyta z pewnością zadowoli fanów tak różnych brzmień jak nu-jazz, psychodeliczny postrock czy nawet drum’n bass. Zamieszczone na EP “Jazzpospolita” utwory kierują naszą uwagę w kierunku jazzowej tradycji. Remiksy utworów z “Impulse”, drugiego krążka w dorobku warszawiaków, to już zupełnie inna bajka. Starannie dobrani muzycy (Bueno Bros, Ćmienie, Roux Spana, Audiomanufacture, Excessive Music Productions, Jakub “Nox” Ambroziak) dokonali rewolucji w takich aranżach jak np. “Czerwona flaga (ale ja się kąpię)”, “Grzyb” czy “Pobudzenie”, wyposażając je w niczym nieskrępowany klubowy groove. Tym samym na “RePolished Jazz” mamy do czynienia zarówno z Jazzpospolitą wysmakowaną, jak i dynamiczną.

 

Jazzpospolita „RePolished Jazz”
Ampersand Records

 

Jazzpospolita "RePolished Jazz"

Jazzpospolita „RePolished Jazz”

Tracklista:

CD 1

  1. Czerwona flaga (Ale ja się kąpię) – Bueno Bros
  2. Pobudzenie – Ćmienie
  3. Grzyb – Roux Spana
  4. Co myślisz o wandalizmie – Audiomanufacture
  5. Pobudzenie – Excessive Music Productions
  6. Insects – Jakub „Nox“ Ambroziak

CD 2

  1. Polished Jazz
  2. Trybut Aerobit
  3. Patrzę przez ambient, oddycham przez dub
  4. Ciągle ktoś mnie pyta
Reklamy

Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This

Reklamy