„RePolished Jazz” – nowa pozycja obowiązkowa dla fanów nu-jazzu, post rocka i muzyki tanecznej!

Jazzpospolita

Jazzpospolita (zdj. Patrycja Płanik)

RePolished Jazz“ to Jazzpospolita ukazana z dwóch zachwycających stron! Wydawnictwo, na które składa się kultowa – wcześniej dostępna tylko w nieoficjalnym obiegu –  debiutancka EP oraz kapitalne reinterpretacje utworów z „Impulse“, to połączenie wody i ognia – wysmakowanych nu-jazzowych i postrockowych aranży z rytmami, które zawładną niejednym parkietem.

“Myślę, że przełomowym momentem było […] spotkanie Michała Przerwy-Tetmajera. Bez niego pewnie poszlibyśmy bardziej w stronę grania klubowego, z groovem. A nagle pojawił się w naszych szeregach gitarzysta stricte jazzowy i to dużo zmieniło. I choć od tego czasu został zdeptany i zdominowany [śmiech] to pozostawił dużo ze swojego delikatniejszego brzmienia i trochę nas okiełznał” – wspominali w wywiadzie dla magazynu PopUp Stefan Nowakowski i Wojtek Oleksiak. “RePolished Jazz” to wydawnictwo, które kapitalnie odtwarza i rozwija estetyczne dylematy ówczesnej Jazzpospolitej. Niełatwy wybór pozostawia także słuchaczowi. Na jednej z dwóch płyt mamy do dyspozycji kultowy materiał z EPki “Polished Jazz”, dzięki któremu zespół podpisał oficjalny kontrakt wydawniczy i zyskał środowiskową sławę jednego z objawienia polskiej sceny muzycznej. Na drugim – sześć niezwykle ciekawych remiksów, autorstwa najciekawszych młodych producentów m.in. Bueno Bros (na warsztacie mają także utwory Brodki, Noviki, Pezeta) czy Roux Spana (m.nin Ten Typ Mes i Numer Raz). Te reinterpretacje pozwalają wyobrazić sobie co by było, gdyby Stefan Nowakowski i Wojtek Oleksiak dali szerszy upust swoim klubowym i groove’owym inklinacjom.

Jazzpospolita

Jazzpospolita (zdj. Patrycja Płanik)

“RePolished Jazz” to album o niezwykle szerokim spectrum. Płyta z pewnością zadowoli fanów tak różnych brzmień jak nu-jazz, psychodeliczny postrock czy nawet drum’n bass. Zamieszczone na EP “Jazzpospolita” utwory kierują naszą uwagę w kierunku jazzowej tradycji. Remiksy utworów z “Impulse”, drugiego krążka w dorobku warszawiaków, to już zupełnie inna bajka. Starannie dobrani muzycy (Bueno Bros, Ćmienie, Roux Spana, Audiomanufacture, Excessive Music Productions, Jakub “Nox” Ambroziak) dokonali rewolucji w takich aranżach jak np. “Czerwona flaga (ale ja się kąpię)”, “Grzyb” czy “Pobudzenie”, wyposażając je w niczym nieskrępowany klubowy groove. Tym samym na “RePolished Jazz” mamy do czynienia zarówno z Jazzpospolitą wysmakowaną, jak i dynamiczną.

 

Jazzpospolita „RePolished Jazz”
Ampersand Records

 

Jazzpospolita "RePolished Jazz"

Jazzpospolita „RePolished Jazz”

Tracklista:

CD 1

  1. Czerwona flaga (Ale ja się kąpię) – Bueno Bros
  2. Pobudzenie – Ćmienie
  3. Grzyb – Roux Spana
  4. Co myślisz o wandalizmie – Audiomanufacture
  5. Pobudzenie – Excessive Music Productions
  6. Insects – Jakub „Nox“ Ambroziak

CD 2

  1. Polished Jazz
  2. Trybut Aerobit
  3. Patrzę przez ambient, oddycham przez dub
  4. Ciągle ktoś mnie pyta

Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This