The Bamboos – funkowo-soulowy dynamit z antypodów! Zobacz klip!

The Bamboos

The Bamboos

The Bamboos to prawdziwy funkowo-soulowy dynamit! Ich najnowszy krążek „Medicine Man“ przynosi muzykom tytuł królów australijskiego groove’u, a fanom grania spod znaku Arethy Franklin, Alice Russell, Amy Winehouse czy Charlesa Bradleya – 11 utworów pełnych namiętności i gorących, bujających riffów. Gościnnie grupę z antypodów wspiera m.in. Aloe Blacc!

Dowodzony przez Lance’a Fergusona skład bez kompleksów podejmuje dialog zarówno z muzyczną tradycją, jak i współczesnością. Nawiązując do soulu i funku lat 60-tych i 70-tych nie wpada w pułapkę retro-manii i pustego odtwarzania ówczesnych brzemień. Bez kompleksów podchodzi również do tego, co aktualnie dzieje się na muzycznej scenie. Świadczyć o tym może „The Wilhelm Scream“ – cover piosenki Jamesa Litherlanda, utworu który zrobił oszałamiającą karierę w wersji jego syna – Jamesa Blake‘a. The Bamboos zastępuje elektroniczny minimalizm Blake’a wysmakowanym soulem o ciepłym, bogatym brzmieniu organów Hammonda i czystej, nieprzesterowanej gitary elektrycznej, wspartych sekcją dętą i smyczkową.

Medicine Man“ to przede wszystkim porywająca wielobarwna mieszanka soulu, bluesa, rock ‘n rolla i funku rodem z Nowego Orleanu. Bogactwo krążka nie ogranicza się jednak do niejednoznacznych inspiracji The Bamboos. Wielkim atutem płyty jest również jej różnorodność wokalna. Na „Medicine Man“ oprócz najściślej współpracujących z zespołem Kylie Auldist i Elli Thompson możemy usłyszeć Bobbiego Flynna, Daniela Merriweathera, Megan Washington (we wspomnianym już „The Wilhelm Scream“) i uznanego amerykańskiego soulowego wokalisty Aloe Blacca. Szczególnie ciekawy efekt przyniosło zaproszenie do wspólnego grania legendarnego Tima Rogersa z I Am You – jednego z najważniejszych australijskich bandów lat 90-tych.

Nie przypadkiem „Melbourne Age“ uznało zespół za jeden z australisjkich towarów eksportowych obok AC/DC, Jet, Empire of the Sun i The Avalanches. The Bamboos zrobili niemałe wrażenie na krytykach muzycznych na całym świecie, otrzymując wsparcie od Johna Kennediego (XFM), Gillesa Petersona (BBC R1) i Dona Lettsa (BBC 6Music). Do ostatnich osiągnięć The Bamboos zaliczyć należy trzy nominacje do najważniejszej nagrody australisjkiej branży muzycznej ARIA Music Awards w kategoriach ‘Best Urban Album’, ‘Best Indie Release’ i ‘Best live Act’. Last but not least, międzynarodową popularność The Bamboos potwierdziło wykorzystanie ich utworów w filmie Crazy Stupid Love i serialach Grey’s AnatomyOne Tree HillUgly Betty i Underbelly.

The Bamboos "Medicine Man"

The Bamboos „Medicine Man”

The Bamboos „Medicine Man”
Tru Thoughts / Isound Labels

Tracklista:
1. I Never ft. Daniel Merriweather
2. Eliza ft. Megan Washington
3. I Got Burned ft. Tim Rogers
4. Cut Me Down ft. Kylie Auldist
5. Medicine Man ft. Ella Thompson
6. Midnight ft. Bobby Flynn
7. What I Know ft. Kylie Auldist
8. Where Does The Time Go? ft. Aloe Blacc
9. The Wilhelm Scream ft. Megan Washington
10. Hello Stranger ft. Kylie Auldist & Ella Thompson
11. Window ft. Kylie Auldist


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This