„Ghostory” School of Seven Bells, czyli dream-popowe opowieści o duchach.

School of Seven Bells

School of Seven Bells

„Ghostory“ – najnowsza płyta nowojorskiego duetu School of Seven Bells – przynosi solidną dawkę rozmarzonego, niezależnego popu spokrewnionego z indie-rockiem, shoegazem oraz dokonaniami Beach House i My Bloody Valentine.

Muzyczny kształt albumu narzucił Benjaminowi Curtisowi i Alejandrze Dehezie utwór „Scavenger“. „Jest zdecydowanie inny od wszystkiego, co robiliśmy wcześniej – tłumaczy Curtis – Napisaliśmy go bardzo wcześnie, potem nadał ton naszym następnym nagraniom. Alley zaśpiewała jedną z linii wokalu, a ja nie mogłem uwierzyć jak bardzo surowe i silne było to z punktu widzenia emocji. Dało nam to odwagę, by poprowadzić w tym kierunku cały album“. Bez wątpienia swoje piętno na utworach wywarła również muzyka Interpolu i Blonde Redhead, z którymi School of Seven Bells koncertował równolegle do komponowania nowego materiału.

Utwory zawarte na trzecim w dorobku SVIIB krążku układają się w koncept album. Jego bohaterką jest dziewczyna imieniem Lafaye oraz – na co wskazuje już tytuł płyty – wypełniające jej życie duchy, a raczej pojawiające się w jej głowie głosy, jednocześnie obce i własne. „Lafaye to piosenka o naszych doświadczeniach. Te piosenki są o tym, co przeżywa każdy z nas. […] Nigdy nie wiesz, czy głos, który słyszysz jest twój i po której stronie jesteś. Wykreowanie Lafaye sprawiło, że każdy może uznać te piosenki za własne. Nie chciałem, żeby to było show Alley. Chciałem, żeby każdy odnalazł w nich siebie“.

Zasugerowana tekstami metafizyka, wzajemne przenikanie się zaświatów i codzienności, doskonale współgra z pozbawioną ostrych konturów warstwą brzmieniową. „Ghostory“ jest bowiem historią opowiedzianą przy pomocy rozmazanych, nie wyeksponowanych partii wokalu,  ambientowej gitary i electro-popowego brzmienia. Tak jak w School of Seven Bells, czyli legendarnej południowoamerykańskiej szkole kieszonkówców wszystko dzieje się w ukryciu. Niczego nieświadomi zostajemy porwani w świat sennych majaków i tajemniczych głosów.

School of Seven Bells "Ghostry"

School of Seven Bells „Ghostry”

School of Seven Bells
„Ghostory”

Tracklista:
01 The Night
02 Love Play
03 Lafaye
04 Low Times
05 Reappear
06 Show Me Love
07 Scavenger
08 White Wind
09 When You Sing


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This