Fenomenalna płyta The Invisible w sklepach już za kilka dni!

The Invisible

The Invisible (by Phil Sharp)

The Invisible – odkryci przez Matthew Herberta i na stałe współracujący z Adele czy Jessie Ware – firmują doskonały krążek „Rispah“ w barwach Ninja Tune. Drugi album zespołu fenomenalnego Dave’a Okumu na pewno nie przejdzie bez echa. Już teraz o The Invisible mówi się: brytyjska odpowiedź na TV On The Radio.

Choć nie wszyscy znają jeszcze The Invisible, jest spora szansa, że w swojej dyskografii mają płyty z udziałem muzyków tej grupy. Lider zespołu Dave Okumu jest współproducentem święcącego triumfy albumu “Devotion” Jessie Ware, współpracował też z Matthew Herbertem, Us3 czy Roisin Murphy. Z kolei Tom Herbert współtworzy post-jazzową legendę – Polar Bear. Zaś Leo Taylor to główny perkusista na doskonale wszystkim znanej płycie “21” Adele.

The Invisible – główny projekt utalentowanych Brytyjczyków – wyrasta jednak na równie ważną markę na europejskiej scenie. Wszystko zaczęło się od propozycji nie do odrzucenia: po roku wspólnego koncertowania Matthew Herbert – gigant brytyjskiej elektroniki – zaproponował Dave’owi Okumu wyprodukowanie jego solowej płyty. Zamiast samodzielnej pracy, Dave zecydował się jednak zaprosić do projektu znajomych z czasów nastoletnich: Toma Herberta i Leo Taylora. Postanowili nazwać się The Invisible, nawiązując do filozofii irlandzkiego myśliciela i poety Johna O’Donohue, który wyrażał przekonanie, że wszyscy żyjemy równolegle w dwóch rzeczywistościach widzialnej i niewidzialnej.

Rezultaty współpracy zaskoczyły wszystkich, nie wyłączając członków zespołu, a debiutu z pewnością zazdrościł im niejeden indie-rockowy band. Wydany w 2009 roku album „The Invisible“ był nominowany do Mercury Prize, a przez krytyków został uznany za album roku iTunes. Pochodzące z tego albumu single były wielokrotnie remiksowane, m.in. przez Matthew Herberta, Micachu czy Joe GoddardaHot Chip, a zaprezentowane przez The Invisible podejście do robienia muzyki, niezależne od istniejących podziałów, spotkało się z uznaniem m.in. Anny Calvi (nagrała znakomitą wersję ich kompozycji „The Wall“), Wild Beasts, Foals czy Eda O‘BrienaRadiohead.

The Invisible

The Invisible (by Tom Skipp)

Trzy lata po niepodważalnym sukcesie „The Invisible“ muzycy idą za ciosem wydając płytę „Rispah“ nakładem kultowej wytwórni Ninja Tune. Album jest „listem do smutku“, dziełem, którym Dave żegna się z niedawno zmarłą matką – Rispah. Wśród swoich bezpośrednich inspiracji patronującym pracom nad płytą zespół wymienia tradycyjne pieśni pogrzebowe, które tu i ówdzie pojawiają się na „Rispah“ również w formie sampli.

Rispah” nie jest oczywiście prostym odwzorowaniem śpiewu żałobników. Graniczne doświadczenie Dave’a zostało wprzęgnięte w unikalną muzyczną wrażliwość “Niewidzialnych” łączącą rozległe przestrzenie syntezatorów, selektywne dudnienie perkusji, łagodny wokal i brzmienia przywodzące na myśl “In Rainbows” Radiohead. Podobnie jak w przypadku pierwszego krążka muzycy zadbali o wysokiej klasy produkcję, którą przy “Rispah” zajął się Richard File znany z  U.N.K.L.E., remiksów Queens of the Stone Age,  Depeche Mode, Placebo i odpowiedzialny za theme song do popularnego serialu “The Killing”.

The Invisible "Rispah"

The Invisible „Rispah”

The Invisible „Rispah”
Tracklista:

01. A Particle Of Love
02. Generational
03. Wings
04. Lifeline
05. What Happened
06. The Great Wound
07. Surrender
08. Utopia
09. The Wall
10. The Stain
11. Protection


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This