Znakomity Skalpel na Sacrum Profanum!

Skalpel i Krzysztof Penderecki (fot. Bartosz Hołoszkiewicz)

Krzysztof Penderecki, Igor Pudło, Marcin Cichy (fot. Bartosz Hołoszkiewicz)

Bardzo się cieszymy, że powrót Skalpela przerósł oczekiwania festiwalowej publiczności i krytyków muzycznych. O tym jakim wydarzeniem był koncert duetu Cichy-Pudło najlepiej świadczą ukazujące się w prasie recenzje:

„Nie będzie przemawiał przeze mnie wyłącznie lokalny patriotyzm czy niepotrzebny sentyment, jeśli napiszę, że spośród producentów najlepiej wypadł Skalpel. Zdecydowanie. Przede wszystkim w ich kompozycjach słychać było pomysł i ogrom włożonej pracy. Ich przytłaczający, ekspresywny i wielowątkowy set dedykowany Pendereckiemu zrobił na mnie największe wrażenie”. (przeczytaj całość)
T-Mobile Music

„Duet ciekawie zaprezentował ten jakże intrygujący utwór z gatunku muzyki kameralnej. Udowodnił nim jednak coś więcej – Skalpel dalej ma „to coś”, magię lekko przykurzonego dźwięku, twórczą chemię łączącą Igora oraz Marcina, którzy, jak wieść niesie, szykują się do wydania kolejnego autorskiego albumu pod tym jakże upragnionym szyldem”. (przeczytaj całość)
Onet.pl

„Świat muzyki klubowej jest w pewnym sensie zamknięty i ograniczony – mówili podczas wcześniejszego spotkania z dziennikarzami twórcy Skalpela. Tymczasem na scenie udowodnili, że muzyka ta wcale nie jest rozdziałem zamkniętym, wciąż ma olbrzymie możliwości i siłę. Najlepszym dowodem była entuzjastyczna reakcja słuchaczy, którzy byli zachwyceni znakomitą formą, w jakiej na nowo objawił się niesłyszany od lat duet”. (przeczytaj całość)
„Gazeta Wyborcza”

„Przez chwilę wydawało się, że jesteśmy w słynnym berlińskim klubie Berghain”. (przeczytaj całość)
„Dziennik Polski”

„Skalpel dalej ma „to coś”, magię lekko przykurzonego dźwięku, twórczą chemię łączącą Igora oraz Marcina, którzy, jak wieść niesie, szykują się do wydania kolejnego autorskiego albumu pod tym jakże upragnionym szyldem”. (przeczytaj całość)
nowamuzyka.pl


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This