Syntezatory, Toronto i powrót lat 80-tych, czyli rewelacyjny debiut Trust. Zobacz teledysk.

Trust

Trust

Brzmienia na pograniczu synth-popu, electro lat 80-tych, nowej fali, punka i sceny goth od kilku lat święcą swoje triumfy po obu stronach Atlantyku. Jednym z najciekawszych nowych projektów reprezentujących mroczną stronę elektroniki jest Trust. Debiutujący w tym roku mocnym albumem „TRST“, budzi skojarzenia z twórczością Austry, Crystal Castles, Fever Ray czy Zola Jesus  oraz najlepszymi dokonaniami klasyków sprzed lat: Joy Division czy New Order.

Skojarzenia z Austrą i Crystal Castles nie powinny dziwić. Współautorką albumu „Trst“  jest bowiem Maya Postepski, perkusistka Austry, w której żyłach płytnie polska krew. Postepski zajętą  drugim projektem podczas koncertów zastępuje z kolei Cameron Findlay, przez trzy lata związany z rzeczonymi Crystal Castles.

Trust to – obok wymienionych duetów – trzeci syntezatorowy projekt z Toronto z szansami na dużą światową karierę.

Lider projektu Robert Alfons wraz z Postepski stworzyli na „Trst“  piosenki wpisujące się w aktualne revivalowe trendy, równocześnie jednak zadbali o unikalność i rozpoznawalność swojego stylu. W niezliczonej ilości synth-projektów trudno doszukać się zespołów potrafiących wydobyć takie bogactwo i pełnię elektronicznego brzmienia, które już na pierwszym swoim krążku serwuje Trust. Podobnie rzecz ma się z wokalem, za który w znacznej mierze odpowiedzialny jest Alfons. Jego barytonowy timbre przywodzić może na myśl głos Paula BanksaInterpolu. Tyle, że Trust w przeciwieństwie do nowojorczyków nad gitary przekładają „ejtisowy“ sound syntezatorów.  Mało który współczesny projekt potrafi równie sugestywnie oddać chłód, który na swoich nagraniach zawarli twórcy gatunków new- i cold-wave.

Trust "TRST"

Trust „TRST”

Trust „TRST”
Arts&Crafts | Isound Labels

Tracklista:
01. Shoom
02. Dressed for Space
03. Bulbform
04. The Last Dregs
05. Candy Walls
06. Gloryhole
07. This Ready Flesh
08. F.T.F.
09. Heaven
10. Chrissy E
11. Sulk


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: