Znakomita płyta Teresy Salgueiro już dostępna! Posłuchaj fragmentów.

Teresa Salgueiro

Teresa Salgueiro

Muzyka tchnąca życiem, niewykoncypowana, niewykalkulowana w sterylnych laboratoriach dźwięku. O Mistério Teresy Salgueiro to zapierająca dech w piersiach kulminacja 25-ciu lat twórczości gwiazdy fado. Teresa, która dała się poznać światu jako głos portugalskiego zespołu Madredeus, z niezwykłą swadą udowadnia swoją wartość jako samodzielnej, kreatywnej artystki world music.

Teresa Salgueiro to jedna z największych gwiazd muzyki etnicznej na Starym Kontynencie. Jej kariera rozpoczęła się bardzo wcześnie, gdy w 1986 roku jako młoda siedemnastoletnia dziewczyna stała się wokalistką Madredeus, zespołu kluczowego dla muzyki portugalskiej. Zgodnie z legendą grupy, nietuzinkowy talent Teresy został odkryty w jednej z lizbońskich kawiarni, gdzie wspólnie z przyjaciółmi śpiewała przy stoliku obok Rodrigo Leao i Gabriela Gomesa, założycieli zespołu. Muzycy będą później niejednokrotnie deklarować, że Teresa stanowi dla nich bardzo ważne źródło inspiracji. Między 1987 a 2007 rokiem, przez ponad 20 lat Madredeus z Teresą przy mikrofonie dał ponad 1000 koncertów, sprzedał ponad 5 milionów płyt na całym świecie, a przede wszystkim dorobił się marki jednego z najciekawszych projektów muzyki etno.

Solową karierę Teresa Salgueiro rozpoczęła w 2007 roku z rzadko spotykanym impetem – w tym samym roku ukazały się aż trzy płyty z jej udziałem: Você e Eu z João Cristal Septet i La Serena z the Lusitânia Ensemble – oba ukazujące niezwykłą różnorodność muzycznych inspiracji i rozwinięty zmysł interpretacji portugalskiego fado i brazylijskiej bossa novy. Polskim wątkiem w jej karierze jest współpraca ze Zbigniewem Preisnerem przy płycie Silence, Night & Dreams.

W sierpniu 2011 roku Teresa Salgueiro zaszyła się z grupą uważnie dobranych muzyków w klasztorze, schowanym w portugalskich górach Sierra da Arrabida. Powstałe na zachodnim marginesie Europy kompozycje bezsprzecznie uznane zostały za kulminację wielkiego doświadczenia i talentu śpiewaczki. Jednocześnie najnowszy longplay stanowi punkt zwrotny w muzycznej karierze Salgueiro. O Mistério jest pierwszą płytą z wyłącznie autorskim materiałem. Po raz pierwszy również Teresa podjęła się napisania tekstów do wszystkich piosenek. Głównym producentem wydawnictwa został António Pinheiro da Silva, z którym artystka współpracowała przez ostatnich dziesięć lat.

Teresa Salgueiro „Lisboa”

Teresa Salgueiro „A Máscara”

Zgodnie z tym, co podsuwa słuchaczowi tytuł, płyta jest rozpisanym na siedemnaście utworów misterium tajemnicy. Muzyka, stworzona specjalnie do występów na żywo, eksploruje całą gamę różnych emocji, pozwalając na własnej skórze doświadczyć tego, co nieznane, choć bliskie, wyrastająca ze światowej tradycji, z której my wszyscy, a którą nie zawsze znamy.

Teresa Salgueiro "O Misterio"

Teresa Salgueiro „O Misterio”

Teresa Salgueiro, O Misterio
Clepsidra / Isound Labels

Tracklista:
01. A Batalha
02. O Mistério
03. Cântico
04. Ausência
05. A Fortaleza
06. A Estrada
07. O Início
08. Ande entre Potras
09. A Mâscara
10. A Fogueira
11. Lisboa
12. Senhora do Tempo
13. A Paixão
14. A Espera
15. A Partida

Reklamy

Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This

Reklamy

%d blogerów lubi to: