„Essência” – nowa płyta legendarnego Madredeusa! Zobacz klip i posłuchaj wywiadu.

Madredeus

Madredeus

Obchody ćwierćwiecza działalności zespołu tak kluczowego dla world music, fado i artystycznej piosenki jak Madredeus, nie mogą nie urastać do rangi wydarzenia. Jak na rasowych muzyków przystało, zwieńczeniem rocznicy okazało się być wydanie płyty. “Essência” to album najwłaściwszy na tę okoliczność: wraca do korzeni grupy, wskazując jednocześnie nowy kierunek, w którym będzie podążać Madredeus.

Nowa forma wymaga nowych ludzi. Pracę nad rocznicową płytą Pedro Ayres Magalhães – gitarzysta, a przede wszystkim spiritus movens grupy – rozpoczął od odnowienia składu osobowego zespołu. Decyzja obciążona była sporym ryzykiem. Nowi członkowie mogli nie udźwignąć ciężaru bogatego dziedzictwa legendarnej grupy. Stało się jednak inaczej. Zaproszona do współpracy wokalistka Beatriz Nunes z nawiązką spłaciła kredyt zaufania. Razem z Magalhãesem, klawiszowcem Carlosem Marią Trindade i odpowiedzialnymi za skrzypce i wiolonczelę Jorgem VarrecosoAntónio Figueiredo i Luísem Clode stworzyła dzieło zdecydowanie na miarę poprzednich dokonań Madredeusa.

Madredeus

Madredeus

Zakrojona na szeroką skalę rewolucja w obozie Madredeusa okazała się być dla zespołu bardzo korzystna. „Essência” to płyta, która, zgodnie z zawartą w tytule sugestią, jak w soczewce skupia dotychczasowe stylistyczne wcielenia grupy, wydobywa to, co w jej muzyce najistotniejsze i niezbywalne. Album tworzy trzynaście starannie dobranych utworów z bogatego dorobku grupy podanych w nowej formie. Większość z nich pochodzi z pierwszej dekady działalności zespołu.

Całość spaja niezwykłe folkowe piękno południowoeuropejskiej melancholii rozpisane na śpiewny kobiecy głos, latynowskie gitarowe arpeggia i melodyjne pociągnięcia smyczków – wszystko to, co sprawia, że wciąż tak chętnie sięgamy po nagrania grupy Madredeus. „Essência” to płyta przynosząca świeżość w poczynania Portugalczyków i rozbudzająca nadzieję na nowy materiał.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia klipu zawierającego fragmenty albumu oraz wywiady z muzykami:

Madredeus "Essência" | Eter Music

Madredeus „Essência” | Eter Music

MadredeusEssência
Eter Music | Isound Labels

Tracklista:
01. Ao Longe o Mar
02. Amanhã
03. O Pomar das Laranjeiras
04. O Paraíso
05. Palpitação
06. A Sombra
07. A Confissão
08. O Navio
09. Coisas Pequenas
10. A Lira- Solidão no Oceano
11. A Estrada da Montanha
12. O Sonho
13. Adeus…e nem voltei


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: