The Cinematic Orchestra powraca z nowym materiałem!

The Cinematic Orchestra

The Cinematic Orchestra

W przypadku The Cinemtic Orchestra – mistrzów, których twórczość bezpowrotnie odmieniła nu jazz i downtempo – korespondencja między dziedzinami sztuki nie ogranicza się jedynie do nazwy zespołu i pustych haseł. Po skomponowaniu soundtracków do filmów rzeczywistych („The Man With The Movie Camera“) i wyimaginowanych („Ma Fleure“), przyszedł czas na wykonanie kojenego kroku eksplorującego związki muzyki i filmu.

Po kilku znakomitych albumach nagranych z zespołem i solowo, Jason Swinscoe – brytyjski producent i DJ, spiritus movens zespołu – postanowił pójść za ciosem. „The Cinematic Orchestra presents: In Motion pt. 1“ to płyta będąca odpowiedzią na zaproszenie do współdziałania, które Swinscoe skierował do swoich ulubionych muzyków i producentów.

Rzuconą przez Swinscoe’a rękawicę podjęli związany z Los Angeles pianista Austin Peralta i ukrywający się pod pseudonimem Dorian Concept austriacki producent Oliver Thomas Johnson kojarzony głównie z produkcji elektronicznych i hip-hopowych. Częściowo obowiązek i przyjemność przepisania na nowo muzyki do starych obrazów filmowych wzięli na siebie członkowie The Cinematic Orchestra. Dobra wiadomość dla wszystkich fanów jest taka, że trzy z siedmiu utworów umieszczonych na krążku „The Cinematic Orchestra presents: In Motion pt. 1“ sygnowana jest właśnie nazwą zespołu.

"The Cinematic Orchestra Presents: In Motion Pt. 1"

„The Cinematic Orchestra Presents: In Motion Pt. 1”

„The Cinematic Orchestra presents:
In Motion pt. 1”

Tracklista:
01. The Cinematic Orchestra – Necrology
02. Austin Peralta – Lapis
03. Dorian Concept & Tom Chant – Outer Space
04. Dorian Concept & Tom Chant – Dream Work
05. The Cinematic Orchestra – Entr’acte
06. Grey Reverend – Regen
07. The Cinematic Orchestra – Manhatta


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: