„Arabian Horse” GusGus – techno i house z niespodziankami. Zobacz klip.

GusGus

GusGus

Pochodząca z Rejkiawiku grupa GusGus poszerza wachlarz możliwości muzyki skandynawskiej o takie gatunki jak trip-hop, house, dance, a przede wszystkim techno. Grający ze sobą od 1995 roku muzycy mają już za sobą solidny bagaż doświadczeń. „Arabian Horse“ to już ósmy album studyjny zespołu.

Ostatnia jak dotąd płyta GusGus stanowi krok w kierunku bardziej piosenkowego charakteru islandzkich aranży. Choć w obrębie dyskografii zespołu uznaje się ją za bardziej tradycyjną niż wydaną w 2009 roku „24/7“ i tu nie brakuje zaskakujących wolt. Spore wrażenie robi „Selfoss“ – albumowy opener – w którym (pozwólmy sobie na mały spoiler) po house’owym aranżacyjnym rozbiegu dochodzi do niespodziewanego przechwycenia utworu przez akordeon i banjo.

Arabian Horse“ to jednak przede wszystkim house i techno, a więc gatunki, w których GusGus czuje się wyśmienicie. Jednym z singli promujących płytę jest doskonały w swojej kategorii wagowej utwór „Over“:

Muzyczne wyrobienie Islandczyków procentuje nie tylko aranżacyjnie, ale i koncertowo. GusGus bowiem, to nie tylko doskonała muzyka – scenicznym występom islandzkiej grupy towarzyszy pieczołowicie przygotowana i świetnie uzupełniająca muzykę multimedialna oprawa świetlna, choreograficzna lub filmowa. Pierwotnie punkt ciężkości leżał po stronie obrazu – zespół powstał z inicjatywy Stefána Árniego i Siggiego Kjartanssona jako kolektyw filmowców i aktorów, a dopiero później przekształcił się w projekt muzyczny.

GusGus "Arabian Horse"

GusGus „Arabian Horse”

GusGus „Arabian Horse”

Tracklista
01. Selfoss
02. Be with Me
03. Deep Inside
04. Over
05. Within You
06. Arabian Horse
07. Magnified Love
08. Changes Come
09. When Your Lover’s Gone
10. Benched


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: