„La Place Demon” – wspólne dzieło Tied & Tickled Trio i Billy’ego Harta! Posłuchaj fragmentu albumu.

Tied & Tickled Trio

Tied & Tickled Trio

Gdy jazzowa nieprzewidywalność wychodzi na przeciw elektronicznej precyzji, a awangarda współpracuje z tradycją, dzieją się rzeczy niezwykłe. Bez wątpienia za tego typu niecodzienne wydarzenie uznać należy „La Place DemonTied & Tickled Trio.

Po pięciu latach grania z Notwist i 13 & God bracia Markus i Micha Acher powrócili do swojego wcześniejszego projektu. „La Place Demon” to płyta z (szczęśliwego) przypadku. Sesję nagraniową zorganizowano naprędce, gdy okazało się, że nie dojdzie do skutku kilka koncertów Billy’ego Harta jednego z najbardziej podziwianych przez T&TT perkusistów jazzowych. Muzyk, który ma na koncie m.in. współpracę z Herbiem Hancockiem, Stanem Getzem i Milsem Davisem zgodził się na wspólne granie, a efektem współpracy jest 9 utworów z ostatniego jak dotąd krążka zespołu.

Spontaniczność towarzysząca przygotowaniom do powstawania materiału oraz obecność jazzowego „idola“ uwolniła w Tied & Tickled Trio energię i nowe pokłady kreatywności. Schemat pracy podpatrzony został na jednej z płyt nagranych przez Harta. Część instrumentów została precyzyjnie zaaranżowana, tworząc ramę, w którą wpisać się mogły pozostałe, zaimprowizowane partie.

Billy Hart

Billy Hart

Tied & Tickled Trio „The Three Door Pt. 3”

„Johannes Enders, mój brat Micha i Carl Oesterhelt zajęli się komponowaniem i szczegółową aranżacją – to jeden element składowy płyty. Oprócz tego jednego dnia spotkaliśmy się wszyscy w czternaście osób i improwizowaliśmy. Mieliśmy część pomysłów, szkieletów, do których improwizowaliśmy, czasem bez jakiegokolwiek punktu wyjścia. Była jeszcze trzecia część, w której chcieliśmy połączyć subtelne brzmienia elektroniki, partie perkusji czy smyczki. Te trzy elementy złożyły się na brzmienie La Place Demon“ – opowiadał w wywiadzie dla „PopUp Music“ Markus Acher.

T&TT & Billy Hart "La Place Demon"

T&TT & Billy Hart „La Place Demon”

Tied & Tickled Trio „La Place Demon”
Tracklista:
01. The End is the Same as the Beginning
02. The Three Doors Pt. 1
03. Calaca
04. Violent Collaborations Pt.1
05. The Three Doors Pt.2
06. The Violent Collaborations Pt.2
07. Lonely Woman/Exit La Place Demon
08. The Three Doors Pt.3
09. Ghost All Around


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: