„We Sink” – długogrający debiut utalentowanej okularnicy z Seabeara. Posłuchaj fragmentów albumu.

Sóley

Sóley

We Sink“  Sóley to kolejna odsłona magicznej muzyki islandzkiej. Jednocześnie oszczędna w formie i rozrzutna w obrazowaniu, tworzy muzykę dającą się porównać do dokonań Lykke Li czy, opuszczając na moment Skandynawię, CocoRosie.

Swoją solową działalność Sóley rozpoczęła w 2010 roku od wypuszczenia minialbumu „Theater Island“. „We Sink“ przynosi bardziej dopracowany materiał. Album zawiera 13 piosenek pełnych delikatnego elektronicznego popu. Jak można przeczytać na stronie Morr Music, wytwórni, której nakładem ukazała się płyta, mamy tu do czynienia z nagraniem, które „brzmi jak sen, równocześnie słodki i dziwaczny“. „We Sink“ każe nam zanurzyć się w sielskich, choć momentami niepokojących, somnabulicznych wizjach.

Sóley

Sóley


Sóley „Pretty Face”

Lekkie, ażurowe kompozycje potrafią rozwinąć się w gąszcz dźwięków przeplatających się na różnych planach, tworząc nieuchwytny splot. Tendencja ta może być zarówno wynikiem twórczego impulsu, podążaniem za własnym muzycznym instynktem, jak i głęboko przemyślanej decyzji wspartej przygotowaniem teoretycznym. Soley, która tworzyć zaczęła już jako nastolatka, może się pochwalić ukończeniem studiów na Icelandic Art Academy w zakresie pianina i kompozycji.

W recenzjach albumu szczególnie interesująco wypada porównanie idące w poprzek podziałom sztuki – dźwięki i wyśpiewywane przez artystkę słowa mogą budzić skojarzenia z twórczością Tima Burtona. „We Sink“ pełne jest bowiem mrocznych bajkowych brzemień lo-fi wywoływanych przez klawisze, perkusję i eteryczny głos Sóley. To właśnie wokal artystki, w przeciwieństwie do poprzednich projektów wysunięty na pierwszy plan, wydaje się kluczem swoistości materiału z „We Sink“.

Sóley "We Sink"

Sóley „We Sink”

Sóley We Sink
Morr Music/Isound Labels

Tracklista:
01. I’ll Drown
02. Smashed Birds
03. Pretty Face
04. bad dream
05. Dance
06. And Leave
07. Blue Leaves
08. Kill The Clown
09. Fight Them Soft
10. About Your Funeral
11. The Sun Is Going Down I
12. The Sun Is Going Down II
13. Theater Island


Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: