Festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Już jutro, od koncertu Lamb, w Katowicach zaczyna się jeden z najfajniejszych festiwali w Polsce – Tauron Nowa Muzyka. Impreza zlokalizowana w samym centrum stolicy Górnego Śląska – na terenie nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice (KWK Katowice), w pełni zasłużenie w 2010 roku zdobyła tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany przez European Festival Awards.
Tauron Nowa Muzyka skupia się na brzmieniach elektronicznych, jednak  organizatorzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. W tym roku line-up imprezy wydaje się szczególnie atrakcyjny. Oprócz znakomitych koncertów Lamb i Jamiego Woona (odbywają się poza terenem KWK – w Szybie Wilsona i klubie Hipnoza),  w centrum Katowic wystąpią m.in. gwiazda Ninja Tune, brazylijski mistrz mrocznego breakbeatu – Amon Tobin, legenda wytwórnii Warp i niepokojącego ambientu – Seefeel,  znany z płyty Gorillaz jazzująco neo-soulowy Little Dragon, koloński mistrz stylowego tanecznego popu – Superpitcher, jego znakomici rodacy: Apparat z zespołem i szalony Modeselektor czy chilijski geniusz Matias Aguayo. Na scenie firmowanej przez ambasadorki brytyjskiej urban music Mary Ann Hobbes – dubstepowi giganci: Darkstar, Oris Jay, Lorn czy Roska i wiele innych atrakcji.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Teren nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice (KWK Katowice)

Więcej informacji o samym festiwalu znajdziecie jego stronie http://www.festiwalnowamuzyka.pl/

Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: