Pierwszy fragment "Breslau" do odsłuchu

Igor Boxx „Breslau” – solowa płyta Igora Pudło ze Skalpela dla Ninja Tune ! Pierwsza odsłona na Myspace !

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło z wrocławskiego duetu Skalpel, który w londyńskiej wytwórni Ninja Tune wydał dwie płyty („Skalpel” 2004, „Confusion” 2005), bardzo dobrze przyjęte na świecie, a w Polsce zaliczane do najważniejszych wydawnictw ubiegłego dziesięciolecia (m.in. „Paszport Polityki” w 2005 roku). Nową dekadę Igor Boxx otwiera solowym albumem pt. „Breslau”. Bohaterem tej płyty jest rodzinne miasto Igora – Wrocław i jego nieodległa historia. „Breslau” to fascynująca muzyczna fantazja na temat oblężenia Festung Breslau przez Armię Czerwoną w 1945 roku.

Tworząc tę płytę inspirowałem się takimi opowieściami muzycznymi jak Residents „Eskimo”, Steve Reich „Different Trains”, Kraftwerk „Computer World”, „Histoire de Melody Nelson” Serge’a Gainsbourga. Wpłynęły też na mnie dźwiękowe narracje Lou Reeda o Berlinie i Nowym Jorku. Jest to dla mnie muzyczny „teatr wyobraźni”, a ze względu na zastosowane środki techniczne, czyli sampling i turntablizm ma to wiele wspólnego z muzycznymi historyjkami Kida Koali – mówi Igor.

Premiera płyty – 25.10 . Pierwsza sceniczna prezentacja albumu odbędzie się podczas FreeForm Festival w Warszawie (Ninja Tune Night, 16.10).

0 Responses to “Pierwszy fragment "Breslau" do odsłuchu”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Witajcie na stronach blogu Isound Labels.

Magazyn


Stop.Look.ListenSerdecznie zapraszamy do naszego nowego działu - Magazyn Znajdziecie w nim w wywiady, artykuły, sylwetki artystów czy nasze płytowe rekomendacje i przypomnienia.

Zapowiedzi wydawnicze

Luomo Plus

Toro Y Moi Underneath The Pine


Best New Music | 2011
Kultowi i wizjonerscy artyści na jednej kompilacji! Przyszłość sceny muzycznej już dziś! Na płycie m.in. Fleet Foxes, Kanye West, Washed Out, Robyn, Austra, Ariel Pink, Emika, Junior Boys, Four Tet, Deerhunter, Toro Y Moi, Gang Gang Dance, Iron & Wine i inni.

Toro Y Moi Causers Of This


%d blogerów lubi to: